9.8.2014
    Parní lokomotiva 52-8056, vystavená u stanice Bautzen.

Fotovýlet do Saska - 9.8.2014

Krátce po předchozím fotovýletě jsem se do Saska vydal znovu dne 9.8.2014. Tentokrát ovšem nebyly mým hlavním objektem zájmu vlaky, ale letadla. Toho dne se na letišti v lužickosrbském Budyšíně, čili německy Bautzenu, konal zajímavý letecký den, na kterém nejenže byla k vidění zajímavá letadla, včetně vzácných veteránů, ale některými se v rámci akce dalo uskutečnit vyhlídkový let. Jeden takový jsem si dopřál ve starém francouzském hornoplošníku Max Holste MH 1521 Broussard, ale o tom se dozvíte víc v sekci Letadla. Tady se vrátíme k vlakům.

FOTOGALERIE
Dresden, Bautzen, Bad Schandau

Bautzen 9.8.2014
Venkovní průčelí nádraží Bautzen.
Tuto cestu jsem původně vůbec neměl v úmyslu v této sekci popisovat, ale protože jsem během dne přece jenom nějaké ty vlaky nafotil, a protože jsem se dostal na trať a do míst, která ještě na svých stránkách popsaná nemám, zpětně jsem nedávno věc přehodnotil, a najdete tady alespoň jednu symbolickou fotogalerii.

Stručně o cestě. Standardní cestou jsem se přes Děčín a Bad Schandau dostal do Drážďan. Tady nasedám na vlak RE 17003, obsluhovaný motorovou jednotkou DB řady 612 směr Görlitz. Ve stanici Bautzen, kde vystupuju, stojí za pozornost vystavená parní lokomotiva 52-8056, kterou si fotím nejen po příjezdu, ale znovu potom odpoledne za jiného světla po návratu k nádraží. Po příjezdu z letiště jsem si ještě udělal čas na procházku městem a potom se vydávám na cestu zpátky do Drážďan. Spoj je tentokrát obsluhován motorovým vozem Desiro, tedy řadou 642. V přestupních bodech v Drážďanech na hlavním nádraží a v Bad Schandau ještě udělám několik fotek vlaků a vracím se domů.Stránka byla vytvořena 30.10.2017